Tomio Okamura podává žalobou k Nejvyššímu správnímu soudu

Tomio Okamura podává žalobou k Nejvyššímu správnímu soudu

26.11. 2012  -  Kandidát na prezidenta, senátor a podnikatel Tomio Okamura dnes uvedl na tiskové konferenci, že podává žalobu k Nejvyššímu správnímu soudu kvůli ověřování hlasů v kandidátních peticích. Žalobu hodlá soudu doručit zítra během dne osobně. Dodává, že pokud mu soud nevyhoví, hodlá se odvolat i k Ústavnímu soudu.

"Je zcela jasné a prokazatelné, že ministerstvo při kontrole podpisů fatálně selhalo a že úředníci dokonce lhali a úmyslně použili metodiku, která kandidáty maximálně poškodila navzdory zcela jasné důvodové zprávě," uvedl Okamura při dnešní tiskové konferenci. Tomio Okamura má jako advokátní zástupkyni další kandidátku na hrad a to Kláru Samkovou.

Další z kandidátů, kteří byli z volby po odečtení hlasů vyřazeni, Jana Bobošíková zatím nechce podávat žalobu, ale podala na Ministerstvo vnitra návrh na opravu "zjevných chyb" v počítání podpisů. Podle Bobošíkové je o rychlejší cesta nápravy, řekla že "právní krok, který zatím není žalobou, ale umožňuje rychlou nápravu této situace".

Vladimír Dlouhý již oznámil, že stížnost podá. K této situaci Vladimír Dlouhý ještě uvedl "Právníci našli ve způsobu kontroly podpisů i další závažné nedostatky. Dnes jsme začali kontrolovat jednotlivé chyby, které nám ministerstvo vnitra vytklo a i tam jsme našli nesrovnalosti. Věřím, že mou argumentaci soud uzná a umožní mi řádně kandidovat na prezidenta". Ministerstvo vnitra se brání, že použitý způsob výpočtu deklarovalo předem a je plně v souladu se zákonem.  

Zdroj: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/205076-okamura-poda-zalob ...

Další zprávy

Kam dál?