Shrnutí průběhu prvního dne přímé volby 2013

Shrnutí průběhu prvního dne přímé volby 2013

11.1. 2013  -  Server IHned sepsal hlavní momenty dnešního prvního volebního dne, tady máte jejich popis.

Vysoká volební účast, kterou navzdory skandálům v politice uvádějí volební okrsky je zarážející. Za první tři hodiny od otevření volebních místností měla odvoleno zhruba pětina voličů.

Zahraniční servery a média mají velký zájem o průběh přímé volby v České Republice. O volbu se zajímají ale především češi na sociálních sítích, v diskuzích informačních serverů, v hospodách, doma.

Srovnání koho volili sami kandidáti na prezidenta, kde většina z nich dala hlas sama sobě a kandidátka Táňa Fischerová si házela korunou, jestli Zuzanu Roithovou, nebo Jiřího Dienstbiera.

Dopravní nehoda, která se stala Karlu Schwarzenbergovi těsně poté, co odjel z volební místnosti. Nehoda byla bez zranění a větších škod.

Současný prezident Václav Klaus neprozradil komu dal svůj hlas. "Své preference jsem naznačoval už předtím. Mně jde skutečně o to, aby byl zvolen někdo, kdo pro tuto zemi už něco udělal, jehož zkušenost máme všichni před očima a kdo opravdu s touto zemí cítí a už to dále specifikovat nebudu," uvedl Klaus.

Více informací naleznete na: http://aktualne.volba-prezidenta.cz/
 

Zdroj: http://zpravy.ihned.cz/?article%5Bcomments_online%5D%5Brnd%5D=400 ...

Další zprávy

Kam dál?