23. 1. 2013 - 20:55

Kandidátská debata na Radiožurnálu

V divadle Minor v Praze se dne 23.ledna 2013 v odpoledních hodinách se odehrála další z mnoha debat kandidátů na prezidenta. Moderování tohoto duelu se ujal Martin Veselovský, dotazy kladli i posluchači Radiožurnálu a diváci na YouTube. V debatě se rozebírala témata jako dostavba Temelína, otázka adopce dětí homosexuálními páry, či otázka financování předvolební kampaně.

Na otázku, proč jej sponzoruje tolik exekutorů, Miloš Zeman odpověděl: "Vzhledem k tomu, že nemám příliš vlídný vztah k exekutorům, je to překvapující. Děkuji za vaše upozornění, určitě se na to zeptám," uvedl bývalý předseda vlády."

Karel Schwarzenberg na otázku adopce dětí homosexuály řekl: "Tady můj postoj není jednoznačný, na jedné straně z vlastní zkušenosti vím, že děti potřebují otce i matku a že je nenahradí dvě matky nebo dva otcové. Na druhé straně jsem viděl homosexuální páry, které se vzorně staraly o děti. A zajisté je lepší, když dítě vychovává homosexuální pár, než aby skončilo v děcáku. Ale trvám na tom, že lepší je při výchově otec i matka."

 

Fotogalerie: Debata Radiožurnálu v divadle Minor

Debata Radiožurnálu v divadle Minor 1
Debata Radiožurnálu v divadle Minor 2
Debata Radiožurnálu v divadle Minor 3
Debata Radiožurnálu v divadle Minor 4
Debata Radiožurnálu v divadle Minor 5
Debata Radiožurnálu v divadle Minor 6
Debata Radiožurnálu v divadle Minor 7
Debata Radiožurnálu v divadle Minor

Kam dál?