Karel Schwarzenberg a jeho guerillová volební kampaň v Brně

8. 12. 2012 - 22:41

Karel Schwarzenberg a jeho guerillová volební kampaň v Brně

V sobotu 8.12.2012 ve 14:00 hodin startovala v Brně narozeninová tramvaj  Karla Schwarzenberga nazvaná "šalina Karel 75", která je součástí jeho guerillové volební kampaně na podporu pro nadcházející prezidentské volby 2013.

Vůz tramvaje byl oblepen volebními hesly a grafikou, ověšen balónky, uvnitř se pak podávalo svařené víno, občerstvení a živě hrála tradiční moravská cimbálová hudba. Karel Schwarzenberg, který usiluje o post prezidenta ve volbách 2013, oslaví v pondělí své 75. narozeniny.

Tramvaj "šalina Karel", měla sice zpoždění v řádu desítek minut, to  však atmosféře uvnitř nikterak neubralo. Zájem o možnost vidět, či si přímo  potřást rukou se současným ministrem zahraničí a kandidátem na prezidenta,  mělo velké množství lidí. I přes časté a dlouhé zastávky tak byla neustále  plná lidí, kteří přicházeli z různých důvodů. Od blahopřání k životnímu  jubileu, přes autogramy až po zájem o fotografii s Karlem Schwarzenbergem.  Několik lidí přineslo oslavenci i drobné dárky jako například lahvinku 10- ti leté slivovice, či okrasné pero se skrytou dýkou, které rozesmálo  přihlížející.

Atmosféra však nebyla pouze o svařeném víně a gratulacích. Někteří lidé  přišli Karla Schwarzenberga podpořit v kandidatuře na hrad, či  prodiskutovat politická témata a otázky. Zazněly tak dotazy týkající se  Palestiny, jmenování soudců a další. Každý kdo nastoupil do tramvaje měl  možnost si přisednout za Karlem Schwarzenbergem a prohodit alespoň pár  slov. Jedna z přihlížejících, malá dívka si přisedla a chtěla autogram na  plakát, kde je vyobrazen sám kandidát s Frankem Zappou, byla poučena, že Frank Zappa byl velm významný člověk.

Během jízdy tramvajového vozu s nápisy "volím Karla" se u Karla  Schwarzenberga vystřídalo i několik známých osobností, které ho podporují.  Jedním z nich byl i podporovatel hudebník David Koller, který se na jméno  současného ministra zahraničí vyjadřuje následovně: "Pan Schwarzenberg je  pro mě zárukou toho, že věci, které se tu dějí, budou mít opravdu  demokratický charakter".

Na jízdu speciální tramvají se přišel osobně  podívat výtvarník David Černý, který je autorem vývtarného návrhu vizuálů  pro volební kamapň "volím Karla". Ten se také netají podporou kandidáta: "Je taktéž jediný, kterého na hrad nežene touha po moci či duševní nemoc. Jeho důvodem je mnoha generacemi podepřená snaha o službu a správu státu, starost o veřejné blaho. Karel na hrad!" uvedl David Černý na podporu Karla Schwarzenberga. 

Celá akce na podporu kamapně oficiálního kandidáta TOP09 spojená s narozeninovou oslavou je pak uzavřena večerní oslavou v Brněnském klubu Fléda. Na toto téma, proč slavit narozeniny v Brně se pro média Karel Schwarzenberg vyjádřil tak, že v Brně jsou njehezčí holky, a že má Brno rád, navíc to je do Brna blíže i pro slovenské kamarády a přátele. Uvedl také, že se mu bohužel zatím nepodařilo být v Brně déle než jeden den.

Na celé akci se dle slov členů volebního týmu podílelo na dvacet dobrovolníků i navzdory tomu, že byl i přes den ukazatel teploměru pod bodem mrazu.

 

Fotogalerie: Karel Schwarzenberg, šalina Brno 8. prosince 2012

Karel Schwarzenberg, šalina Karel 75 Brno 8. prosince 2012
Karel Schwarzenberg, šalina Karel 75
Karel Schwarzenberg, Brno 8. prosince 2012
Karel Schwarzenberg, šalina Karel 75, Brno
Karel Schwarzenberg a jeho guerillová volební kampaň v Brně
Karel Schwarzenberg kandidát na prezidenta ČR 2013 v Brně
Karel Schwarzenberg přijímal gratulace od lidí v Brně
Karel Schwarzenberg, šalina Karel 75 na náměstí Svobody v Brně

Kam dál?