Jan Fischer, kandidát na prezidenta České republiky

Jan Fischer (www.jan-fischer.cz)

Jan Fischer
(www.jan-fischer.cz)

Ing. Jan Fischer, CSc.

Narodil se 2. ledna 1951 v Praze.

Po ukončení studia na Vysoké škole ekonomické pracoval Jan Fischer ve Federálním statistickém úřadu, nejprve jako výzkumný pracovník, později jako ředitel odboru a místopředseda. V letech 1980 až 1989 byl členem KSČ. V roce 1993 se stal místopředsedou Českého statistického úřadu, o deset let později potom jeho předsedou. Kromě toho je také členem Mezinárodního statistického institutu a Vědeckých rad Vysoké školy ekonomické a Univerzity J. E. Purkyně.

Po vyslovení nedůvěry Topolánkově vládě byl Jan Fischer v roce 2009 jmenován premiérem. Původně měla jeho překlenovací úřednická vláda odejít po předčasných volbách, ty však nakonec zamítl Ústavní soud a Jan Fischer tak svůj mandát vykonával až do řádných voleb v roce 2010. Poté se stal viceprezidentem Evropské banky pro obnovu a rozvoj.

Jan Fischer bude kandidovat na funkci prezidenta České republiky v prezidentských volbách v roce 2013.

Dne 27.8.2012 Jan Fischer oznámil oficiální kandidaturu do prezidentské volby 2013. Již má pod kandidátní peticí potřebných 50 tisíc podpisů občanů České republiky. 

Podle svých slov by chtěl být „nezávislým a nestranickým kandidátem“. Prohlásil, že jeho kampaň nebude financována z příspěvků politických stran.

Jan Fischer má tři děti.

Zdroje:
http://www.jan-fischer.cz/cv/jan-fischer
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/jan-fischer.php
http://www.financnici.cz/jan-fischer
http://cs.wikipedia.org/wiki/Jan_Fischer
http://cs.wikipedia.org/wiki/Vl%C3%A1da_Jana_Fischera

Kam dál?