Jana Bobošíková, kandidátka na prezidentku ČR za Suverenitu

Jana Bobošíková (www.suverenita.cz)

Jana Bobošíková
(www.suverenita.cz)

Ing. Jana Bobošíková

Narodila se 29. srpna 1964 v Praze.

Politická strana: Suverenita

Po studiu na Vysoké škole ekonomické pracovala jako redaktorka a moderátorka v České televizi, Hospodářských novinách, Českém rozhlasu a v rádiu Frekvence 1; v době tzv. „televizní krize“ v ČT byla ředitelkou zpravodajství. V letech 2001 až 2004 moderovala na TV Nova diskuzní politický pořad Sedmička. Žurnalistice se poté již profesně nevěnovala, v roce 2009 však kandidovala na post generálního ředitele ČT (neúspěšně). Vyučuje mediální komunikaci na Vysoké škole mezinárodních a veřejných vztahů.

Jana Bobošíková krátce působila jako poradkyně tehdejšího předsedy Poslanecké sněmovny Václava Klause, svou vlastní politickou kariéru začala v hnutí NEZÁVISLÍ, za které byla v roce 2004 zvolena do Evropského parlamentu. Později se stala předsedkyní strany Politika 21. V Evropském parlamentu byla členkou Výboru pro regionální rozvoj a Meziparlamentní delegace Evropského parlamentu a Ukrajinské republiky. V roce 2008 ji KSČM navrhla na post prezidenta České republiky – Jana Bobošíková sice přednesla svůj projev, ovšem po rozpravě ostatních zákonodárců kandidaturu stáhla.

Jako předsedkyně strany Suverenita se pokusila o znovuzvolení do Evropského parlamentu, kandidovala i do Poslanecké sněmovny a do senátu a byla navržena jako kandidátka na primátorku Prahy, žádnou z těchto pozic však nezískala. O svých zkušenostech nejen z Evropského parlamentu napsala knihy Nebudu mlčet a Bojuji za Vás!.

Dne 29.9.2012 Jana Bobošíková oznámila oficiální kandidaturu do prezidentské volby 2013. Má potřebných 50 tis. podpisů občanů České republiky pod kandidátní peticí.

V současné době je předsedkyní strany SUVERENITA – Blok Jany Bobošíkové a bude kandidovat na prezidentku České republiky v prezidentských volbách v roce 2013. Hlavními body jejího volebního programu jsou odmítnutí eura a zabránění převodu dalších pravomocí Bruselu; jako prezidentka by rovněž bojovala proti federalizaci Evropské unie.

Jana Bobošíková je vdaná a má dvě dcery.

Životopis, video a další informace
http://jana.bobosikova.volba-prezidenta.cz

Zdroje:
http://bobosikova.suverenita.cz/
http://www.nasipolitici.cz/cs/politik/128-jana-bobosikova
http://www.rozhlas.cz/prezident08/profily/_zprava/423846
http://www.financnici.cz/jana-bobosikova
http://cs.wikipedia.org/wiki/Jana_Bobo%C5%A1%C3%ADkov%C3%A1

Kam dál?

  • Zuzana Roithová (KDU-ČSL)  - MUDr. Zuzana Roithová, MBA, kandidátka na prezidentku České ...
  • Jan Fischer  - Ing. Jan Fischer, CSc., kandidát na prezidenta pro volby 2013 (oficiální ...
  • Táňa Fischerová  - Táňa Fischerová, kandidátka do prezidentské volby České republiky 2013 ...
  • Přemysl Sobotka (ODS)  - MUDr. Přemysl Sobotka, kandidát na prezidenta České republiky za ODS ...
  • Vladimír Franz  - Prof. JUDr. Vladimír Franz, kandidát na prezidenta České republiky (oficiální ...