Závěrečná debata prezidentských kandidátů na ČT

25. 1. 2013 - 04:07

Závěrečná debata prezidentských kandidátů na ČT

Česká Televize uspořádala dne 24.ledna 2013 třetí, poslední debatu kandidátů na prezidenta. Oba měli možnost se vyjádřit k tématům jako je podpora KSČM, či problematice současného rozpočtu. Poslední chvíle celé debaty byly věnovány posledním pozdravům pro voliče. Moderátorské role se ujal opět Václav Moravec.

Samotná debata nepřinesla příliš nových odpovědí ani otázek. Na začátku se kandidáti představili svým programem v případě svého zvolení. Tam došli ke shodě v nutnosti jednat se zástupci koaličních i opozičních stran. Kandidáti byli také dotázáni, zda-li se během jejich kampaně stalo něco, na co nejsou hrdí. Miloš Zeman zmínil, že se mu nelíbí heslo "Kdo nevolí Zemana, není Čech", které používají nkteří jeho podporovatelé. Karel Schwarzenberg uvedl, že chce poděkovat svému volebnímu týmu a dobrovolníkům, nicméně zaznamenal, že pro některé lidi byla kampaň příliš masivní.

Formát debaty umožnil přísedícím podporovatelům z řad slavných osobností, pokládat otázky.  V řadách na podporu Miloše Zemana seděly známé osobnosti a podporovatelé. mezi nimi i jeho dcera Kateřina, která se ptala Karla Schwarzenberga na ACTA. na protější straně pak pokládal otázku Miloši Zemanovi, Zdeněk Svěrák. Ten se ptal, zda-li na Miloše Zemana platí heslo "účel světí prostředky".

Závěrečná debata byla zakončena minutovým posledním proslovem obou kandidátů, před zvolením jednoho z nich.

Miloš Zeman se nakonec rozloučil s voliči krátce: "Devadesát sedm procent voličů jsou nestraníci. Dovolte mi proto, abych poděkoval dvěma nestranickým prezidentským kandidátům z prvního prezidentského kola Janu Fischerovi a Vladimíru Franzovi za to, že mi vyjádřili podporu v druhém kole, a přeji všem nestraníkům, aby je následovali."

Karel Schwarzenberg se rozloučil slovy: "Máme volbu mezi dvěma kandidáty, já se zasadím o to, abychom rozdělení našeho národa zastavili, abychom začali diskusi, aby politické tábory byly zase schopné mezi sebou mluvit. Budu prezident bez stranických závazků. Budu prezident pro všechny, především pak pro ty, kterým se daří méně."

 

Fotogalerie: Třetí debata České Televize

Třetí debata České Televize 1
Třetí debata České Televize 2
Třetí debata České Televize 3
Třetí debata České Televize 4
Třetí debata České Televize 5
Třetí debata České Televize 6

Kam dál?